Události z týdne 12.

Do Babiše se teď šije snad na všech hlavních zpravodajských serverech. Nemá to chlapík jednoduché. Pomalu se proti němu staví i poslanci vlastní vládní strano Ano (bude líp). I když může jít pouze o zastírací manévr. Jeho odpovědi k nabytí, respektive prodeji majetku nebyly přes provedený audit příliš uspokojivé. Stále vyvstávají nové otázky, kde vzdal peníze na nákup dluhopisů (aktuálně stále chybí miliarda, kterou dle daňových účetních dokladů nemohl v dané době mít. A to je závažný problém. Jeho voličům zdá se nevadí, hlavně že bude na podzim kobliha zadáčo.

útok v belgii byl bez obětí

V Británii těsně před dalším hlasováním sněmovny o podmínkách brexitu, najel vozem do skupinky lidí další šílený Mohamed. Krátce po poledni vjelo osobní auto na chodník na méně vytížené ulici. Srazilo několik chodců (tři na zranění později zemřeli v nemocnici). Z auta vyběhnuvší atentátník pobodal poblíž ležícího policistu, který na následky zranění rovněž zemřel. Jedná se o několikátý útok, když došlo ke zranění či smrti. Útočník byl poté postřelen a zemřel. Jedná se o rodilého Brita a příznivce islámského státu (dle britské policie). Britská premiérka Mayová to okomentovala suchými větami, jak se nenecháme zastrašit terorem a naše společnost se nerozdělí. Už nezmínila, o jaký teror se jedná a koho že by společnost měla rozdělovat.

A nakonec dnes, se odehrál další pokus belgického obyvatele severoafrického původu o další útok. Dodávka s řidičem vjela do nákupní ulice plné bezvěrců. Tentokrát však naštěstí nikdo nebyl zraněn a řidič byl polapen za živa. Je pravděpodobné, že sluníčkářská belgie jej ponaučí, jak se má chovat na veřejnosti a směle propustí aby dále mohl řídit.