Češi jsou pořádně zadlužení

Poslední dny zmítají čr několik zpráv. Pojďme si je projet v rychlém přehledu

  • Babiš stále nevysvětlil, kde vzal peníze na nákup vlastní společnosti. O Babišovi čtete nyní všude. Stále se objevují nové a nové problémy ohledně jeho vysvětlení příjmů, za které měl nakoupit jedna dluhopisy Agrofert za cca 2,5 miliardy a nyní vyšlo na povrch další kauzička. Neví se, jak mohl koupit majoritní podíl Agrofertu v tehdejší ceně (1997) za cca 800 miliónů, kdy dle daňových přiznání vydělal do té doby jen 8 milionů jako fyzická osoba. Toto Babiš do dneška nevysvětlil a v předkládaných zprávách pro sněmovnu tuto otázku nezodpovídá.
  • Skončily intervence eura ze strany ČNB. Státní banka za potlesku řady politiků, prezidenta a občanů, kteří o problematice nic neví, ukončila ČNB dnes po poledni intervence. Tzn. umělé posilování Eura nad korunou. Držela jej nad hranicí 27 Kč. Na tom vydělávali hlavně exportéři. Zřejmě i vyjde na povrch, kdo konkrétně na tom vydělal. Již teď je však pomyslným vítězem skupina PPF, která krátce před intervencemi koupila v eurech Telefoniku O2. Po začátku intervence na kurzovém pohybu vydělal firma více stovek miliónů korun.
čnb intervence eura
  • A poslední důležitá zpráva. Vyšla mapa exekucí ČR. Mapa je dostupná zdarma online. Interaktivní, najetím myši na kraj zjístíte hned několik důležitých informací. Mapa zobrazuje počet obyvatel nad 15 let (ti si mohou vzít půjčku). Dále počet obyvatel v daném regionu (kraji), na které je uvalena exekuce a jejich procentuální zastoupení. Z mapy můžeme zjistit, že nejvíc procent obyvatel je v exekuci v karlovarském a ústeckém krají (shodně 16%). Praha je na 8%, Brno na 7,5%. Moravskoslezský kraj průměrných 10,7% a třeba Liberecký kraj (Liberec je velice drahé město) má celkem vysokých 11,6%. Nejméně je to pak v kraji vysočina, o kterém se často píše v návaznosti na vysokou nezaměstnanost. Průměrné vymáhané částky jsou v Praze 1116 tis., Brno 104tis. V Ostravě pak 58tis. a ústeckém kraji 46tis.