Konflikty ve světě: jen ať se neodehrají opět v Evropě

V posledních dnech jsme byly svědky jednoho většího vojenského konfliktu. Na protivládní povstalce „někdo“ zaútočil chemickými zbraněmi. Z asi 80 mrtvých je téměř třicet dětí. Záběry které proběhly televizí jsou opravdu brutální a i světově apatický český člověk musel vykulit oči.

mrtví po útoku chemickými zbraněmi v syrii

Spojené státy (na příkaz prezidenta Trumpa) okamžitě pustily několik bomb na vládní Asadovy vojenské jednotky. V prohlášení poukázaly, že mají důkazy, že chemické zbraně použil právě on. S velkou pravděpodobností mají pravdu, protože kdo jiný má zájem na povstalce zaútočit. Blízký islamský stát má teď co dělat sám se sebou, natož aby podnikal letecké útoky chemickým plynem. Za Asadem stojí Rusko, které okamžitě pohrozilo američanům, že jejich útok je provokace a pokus začít otevřený konflikt. 

Běžní lidé neví, proč se dvě velmoci tak hodně zajímají o Sýrii, kde je válečný konflikt již pět let. Ale za vším jsou vždy peníze a zájmy lidí v pozadí. Nabízí se, že je stále nutné udržovat nějaké živé konflikty, aby byl dostatečný odběr válečného materiálu. Největší zbrojařské firmy jsou samozřejmě v držení lidí, kteří tahají za drátky a každý konflikt je pro ně byzyns.

Evropa nerada sleduje toto handrkování (nebo aspoň větší část Evropy, která není ovlivněna finančním přínosem konfliktu). Za posledních 200 let se totiž všechny velké konflikty odehrávaly na území Evropy. První i druhá světová. A pokud si budou chtít něco začít vyřizovat Rusáci s Amíky, hadejte, kde bude bojiště. Evropa oslabená válkou je navíc pro ně jen dobře. Spojené státy se dodnes smějí, jak se napakovaly na obnově Evropě po druhé světové válce. Většina zemí splácí Rotschildům dluhy dodnes.

Nepřidávejte se tedy názorově na žádnou stranu. Oboum mocnostem jde pouze o peníze a vliv na Evropou. Ať slibují modré z nebe, není radno jim věřit.