Rozhovor: Češi málo používají erotické pomůcky

Sexuální touhy lidí jsou na veřejnosti stále tabu. V mnoha případech to však platí i mezi partnery, kteří mezi sebou o svých tužbách v sexu málo mluví. V rozhovoru se sexuoložkou a gynekoložkou doktorkou Lenkou Královou si řekneme, proč bychom měli začít používat erotické hračky.

Jak se z gynekoložky stane expert na sexuální pomůcky ?

Žiji v Německu téměř patnáct let. Začínala jsem jako gynekolog ve státní nemocnici. Přitom jsem si rozšířila sexuologické vzdělání a rozjela vlastní ordinaci gynekologie spojenou se sexuologickou poradnou. Pacientky se vám svěřují. Obvykle jsou to problémy, že partner nevydrží dlouho, že nejsou dostatečně vzrušené a samozřejmě že nedosáhnou orgasmus. Tak jsem jednou poradila, ať zkusí erotickou pomůcku. A pacientka se za čas vrátila celá nadšená. Tuto radu jsme pak dávala i dalším.

O kterou pomůcku se jednalo ?

Klasickou masážní hlavici. Sama jsem ji měla doma, takže jsem radila konkrétní typ. Protože několik mých pacientek bylo spokojených, začala jsem sama zkoušet i další a doporučovat i další pomůcky. Mimochodem, přestože vibrační masážní hlavice u nás v hodnocení nemá plný počet bodů, osobně tento vibrátor považuji za nejlepší továrnu na orgasmy.

Co se dělo dál s vaší gynekologickou ordinací ?

Přibrala jsem dvě doktorky, které pro mě provozují gynekologii. Sama dnes řídím pouze sexuologickou část ordinace. Prosazuji používání erotických pomůcek mezi svými pacientkami a nepřímo se snažím působit i ČR. Cítím jakousi lékařskou povinnost pomoci k orgasmu a potěšení i ženám z mé rodné země.

Jakým způsobem popularizujete sexuální pomůcky v ČR ?

Provozuji zde webové stránky vibratory.org, kde je zejména žebříček – hodnocení nejlepších vibrátorů. Žena tedy nemusí nic extra hledat, ale stačí rozkliknout žebříček a vybrat si nejlepší vibrátor na klitoris pro vás (pozn. red. odkaz na žebříček s vibrátory). Ke každému vibrátoru je i podrobná recenze a názory našich testerů. Za pár týdnů chci přidat také venušiny kuličky. Ty nejsou přímo na orgasmus, ale mají skvělý zdravotní účinek.

Proč si myslíte, že používání vibrátorů ženám pomáhá ?

Víte, ženy potřebují trochu jiný přístup k sexu než muži. Obecně můžeme říci, že to chtějí pomaleji. Po mnoha letech vztahu se žhavá erotika mezi partnery udržuje těžko. Proto by ženy samy měly do sexuálního života s partnerem přivést vibrátor nebo jej používat k vlastnímu uspokojení aspoň sama. Sexuologické problémy vychází ze špatného sexuálního uspokojení, ocenění případně zdraví. Co lze jednoduše uzdravit, tedy špatné sexuální uspokojení, to uzdravíme jednoduše s erotickou pomůckou. A ostatní problémy se budou hned léčit jednodušeji.

Prodáváte vibrátory ve své ordinaci ?

V ordinaci mám všechny vibrátory, o který se s pacientkami bavíme. Můžou si na ně šáhnout, zapnout, ale ne zkoušet samozřejmě. Všechny si také mohou u mě objednat za běžné ceny jako v sexshopech. Nechci ale být prodavačka erotického zboží, cítím se stál lékařkou.

Co na to všechno váš manžel ? 

Je nadšen, že se mi podařilo nalézt oblast bez konkurence. Podporuje mě a pomůcky spolu samozřejmě také testujeme. Oba víme, že cesta, kterou se snažím pomáhat ženám je ta správná. Podporuje mě v tom, dělat sexuální život Němců a Čechů lepší než dosud.

Děkujeme za rozhovor.